x تبلیغات
آبنوس

معرفی لاستیک سیلیکونی

 لاستیک سیلیکونی که به اختصار SR یا QR یا پلی سیلوکسان نامیده می شود، یک پلیمر انعطاف پذیر (الاستومر) است که مخلوطی از پلیمرهای معدنی آلی است که از پلیمریزاسیون حلقه باز کننده سیلان ها و سیلوکسان های مختلف به دست می آید. اگرچه آنها گران هستند، اما مقاومت قابل توجه در برابر حرارت آنها منجر به استفاده منحصر به فرد از این تایرها در کاربردهای دمای بالا می شود. زنجیره اصلی لاستیک سیلیکونی خطی با وزن مولکولی بالا است که از سیلیکون (Si) و اکسیژن (O) تشکیل شده و حاوی کربن نیست. لاستیک سیلیکونی نوعی الاستومر است، یعنی پلیمری انعطاف پذیر است، مشخصه اصلی این لاستیک انعطاف پذیری خوب آن در محدوده دمایی بسیار وسیع است.

لاستیک سیلیکونی نتیجه تلاش های شرکت های مختلف شیمیایی برای یافتن موادی است که می توانند در برابر دمای بسیار بالا مقاومت کنند. اولین سیلیکون الاستیک در سال 1947 برای مصرف انبوه در سراسر جهان آماده شد. در ابتدا، سیلیکون در وسایل نقلیه، حمل و نقل مواد غذایی، دارو، الکترونیک و کارکردهای ساختمان بسیار محبوب بود. با توجه به محدوده دمایی بسیار وسیع لاستیک سیلیکونی، امکان افزایش یا کاهش دما را فراهم می کند.

محصولات سیلیکونی مقاومت خوبی در برابر آب و هوا و مواد شیمیایی دارند و برای استفاده در فضای باز و صنعتی مناسب هستند. انواع مختلفی از ورق های سیلیکونی وجود دارد که هر کدام برای اهداف خاصی استفاده می شوند. البته در کنار لاستیک سیلیکونی، ورق های سیلیکونی و پارچه های سیلیکونی نیز تولید و عرضه می شود.

لاستیک های سیلیکونی درجات مختلفی دارد. لاستیک سیلیکونی در پروژه های بزرگ مانند جابجایی مواد غذایی و سازه ها استفاده می شود، چنین کاربردهایی نیاز به درجه خاصی از لاستیک دارند.

محصولات سیلیکونی در گریدهای تجاری و بازرگانی، مات و غیر شفاف و درجه FDA به بازار عرضه می شوند. گرید تجاری فرم استاندارد لاستیک سیلیکونی است. سایر گونه های تولید شده برای مصارف محدود و خاص در نظر گرفته شده اند.

مشخصات کلی لاستیک سیلیکونی

- قابل انعطاف
- عایق آب
- عایق رطوبتی
- عایق هوا
- ضد صدا
- مقاوم در برابر گرما
- مقاوم در برابر سرما
- مقاوم در برابر اسید
- مقاوم در برابر روغن (گریس)

این مشخصات در همه انواع لاستیک سیلیکونی صادق نیست و مقدار آن متفاوت است و مشخصات آن توسط سازنده هر سیلیکون توضیح داده شده است. برخی از لاستیک های سیلیکونی نیز برای مصارف بهداشتی (داروها، ظروف آشپزخانه، اسباب بازی های کودکان) تولید می شوند.

روش های پخت لاستیک سیلیکونی

در این لاستیک ها، اتصالات عرضی با استفاده از پراکسیدها یا با استفاده از گروه های انتهایی زنجیره ای فعال شده با وینیل ایجاد می شود. از نظر ولکانیزاسیون دو گروه لاستیک سیلیکونی وجود دارد:

- لاستیک های سخت شده با دمای بالا
این نوع لاستیک ها سخت و خمیری هستند و برای ایجاد اتصالات متقاطع علاوه بر سخت کننده (اتصال کننده) به گرما و فشار نیز نیاز است. عامل پخت نیز پراکسید است و از این لاستیک ها برای ریخته گری استفاده می شود.

- لاستیک ها در دمای اتاق و با وزن مولکولی کمتر نسبت به گروه اول ولکانیزه می شوند
این نوع لاستیک ها مایع هستند و فقط مواد پخت (اتصال دهنده) مانند مواد آلی- معدنی به لاستیک اضافه می شود تا درزهای متقاطع ایجاد شود. دسته های دیگری مانند لاستیک سیلیکون مایع، ترموست و غیره وجود دارد.

کاربرد لاستیک سیلیکونی

عایق‌های الکتریکی، درزگیرهای مقاوم در برابر حرارت، واشرها، حلقه‌های O-رینگ، خودرو، ماشین‌های مسابقه‌ای و کاربردهای هوافضا (مانند دستگاه‌های ضد یخ، صفحه‌نمایش‌ها و کاشی‌های مقاوم در برابر حرارت و کاربردهای مشابه که در آن دما مشکل است، به عنوان مثال، کل شاتل فضایی از کاشی سیلیکون بود)، مایع (سیال) هیدرولیک برای انتقال حرارت، روان کننده و گریس، صنایع پزشکی از جمله (در پستانک، سر و لوله، لوله های آزمایش شیشه ای، ظروف و دستگاه های انتقال خون، دریچه های قلب، لوله های انحراف آبسه مغزی، لوله های دفع ادرار و ساخت اندام پروتزهای مصنوعی و جراحی و زیبایی

تفاوت بین گرید عالی و گرید تجاری سیلیکون ها در قابلیت توسعه و کش آمدن آنها است. سیلیکون نیمه شفاف بسیار شبیه به سیلیکون تجاری است اما از نظر ظاهری سفید به نظر می رسد. این ظاهر نیمه شفاف برای ظرافت و زیبایی به خوبی کار می کند. درجه FDA معمولاً برای مهر و موم و بسته بندی مواد غذایی و داروهای مورد تایید سازمان غذا و دارو استفاده می شود. با وجود این تفاوت ها، همه دسته های سیلیکون لاستیکی از نظر کیفیت مناسب هستند.

در فروشگاه اینترنتی گاما صنعت فروش لاستیک سیلیکونی با کیفیت بالا صورت میگیرد. در این فروشگاه علاوه بر این محصول محصولات دیگری از جمله نخ نسوز گرافیتی نیز موجود می باشد. نخ نسوز یکی دیگر از محصولات صنعتی بسیار پرطرفدار در صنایع مختلف حساس به حرارت است. این نخ ها در مقایسه با نخ های معمولی مورد استفاده در کارخانجات نساجی و پوشاک از استحکام بسیار بالایی برخوردار بوده و حرارت بالا، سایش، فعل و انفعالات شیمیایی و فشار بالا را برای مدت طولانی تحمل می کنند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره نخ نسوز گرافیتی در گاما صنعت لینک زیر را کلیک کنید.

https://gamasanat.com/%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%AE%D8%A7%D9%84%D8%B5-%D9%88-%D9%86%D8%AE-%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B2-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA%DB%8C/

معرفی عایق نسوز

 اگر به دنبال عایق حرارتی برای کوره یا دمای بالا هستید، بهتر است ادامه این مقاله را از دست ندهید. عایق نسوز حرارتی یا عایق های ضد حرارت موادی هستند که دیرتر مشتعل می شوند، اغلب از مواد سرامیکی ساخته می شوند نه فلزی. این مواد به دلیل خواصی که دارند می توانند خواص فیزیکی و شیمیایی خود را در دماهای بالا حفظ کنند. اکثر کارشناسان مواد مختلف مورد استفاده در عایق حرارتی را با توجه به ویژگی های مقاومت حرارتی آنها طبقه بندی می کنند.

منظور از عایق حرارتی چیست؟
همانطور که از نام عایق حرارتی مشخص است، این مواد در شرایط مختلف محیطی و دمایی پایداری خود را حفظ می کنند. این ترکیبات را می توان با مواد مختلفی ساخت. برخی از ترکیبات شیمیایی مورد نیاز برای ساخت این عایق ها عبارتند از:

 • سیلیسیوم Si
 • آلومینیوم Al
 • منیزیم Mg کلسیم Ca
 • کرم Cr
 • زیرکونیوم Zr
 • کربن C
  از ترکیب عناصر فوق اکسیدهای مفیدی به دست می آید. مواردی مانند Sio2، Al2o3، Mgo، Zro2 و ... که عناصر و اکسیدهای اصلی در عایق های نسوز صنعتی هستند. شما می توانید با استفاده از عایق های صنعتی نسوز مناسب حدود شصت درصد مصرف انرژی را در فعالیت های صنعتی کاهش دهید.

انواع عایق های نسوز صنعتی
عایق های حرارتی نسوز قیمت ها و مواد مختلفی برای ارائه در بازار دارند. آنها می توانند دمای بسیار بالا را به خصوص در شکل صنعتی خود تحمل کنند. انواع عایق های نسوز صنعتی که معرفی می کنیم عبارتند از:

 • عایق سرامیکی
 • عایق سلولزی
 • عایق پشم سنگ
 • عایق پشم شیشه یا فایبرگلاس
 • صفحات نسوز سرامیکی
 • کاغذ نسوز سرامیکی

عایق حرارتی نسوز: عایق سرامیکی
عایق سرامیکی دارای شکل پذیری بالایی است که استفاده از آن را در صنایع مختلف آسان می کند. کوره های فلزی یکی از مکان هایی است که از این عایق استفاده می شود. همچنین از عایق سرامیکی می توان برای ایجاد انواع عایق های ضد شعله کوره های القایی و الکتریکی، لوله های صنعتی و آب بندی کانال های پتروشیمی استفاده کرد. این مدل عایق حرارتی نسوز قیمت مناسب تری نسبت به اقوام خود دارد.

مدل های زیر انواع عایق های سرامیکی نسوز موجود در بازار هستند:

 • الیاف حجیم
 • روکش سرامیکی
 • ماژول سرامیکی
 • تخته سرامیکی

عایق حرارتی نسوز: عایق سلولزی
عایق سلولزی یکی از قدیمی ترین مواد اولیه برای ایجاد عایق حرارتی نسوز است. اغلب از موادی مانند کاغذ، چوب و سایر مواد سلولزی ساخته می شود. برای ساخت آلیاژ مناسب از چسب های مقاوم در برابر آتش استفاده می شود. به همین دلیل او در صنایع مختلف طرفداران خاص خود را دارد. عایق سلولزی بسیار بادوام است، به همین دلیل است که بسیاری از افراد آن را برای استفاده مجدد بازیافت می کنند.

عایق حرارتی نسوز: عایق پشم سنگ
عایق پشم سنگ از دیگر گزینه های عایق حرارتی است و به دلیل بسته بودن منافذ آن امکان رشد قارچ و حشرات در آن وجود دارد. عایق پشم سنگ که نوعی عایق صنعتی نسوز است از انتشار گازهای مضر جلوگیری می کند.
یکی دیگر از خوبی های عایق پشم سنگ این است که می توان آن را بازیافت کرد و در تماس با دست افراد آسیب کمتری ایجاد می کند. این ماده در ایران به وفور یافت می شود و عایق حرارتی با درجه حرارت بالا محسوب می شود.

کاربردهای پشم سنگ:
مکان های مختلفی را می توان برای استفاده از این ماده فهرست کرد، اما بیشتر در موارد زیر استفاده می شود:

 • صنایع پالایشی
 • صنایع نیروگاهی
 • صنایع غذایی
 • ساختمان ها و تأسیسات
 • گلخانه های هیدروپونیک (محیط رشد روی زمین)
  درجه تحمل حرارت این نوع عایق حرارتی نسوز با نوع پشم سنگ مورد استفاده ارتباط مستقیم دارد. این محصول می تواند نقش مهمی در افزایش راندمان کوره، افزایش ایمنی پتروشیمی و کاهش هزینه های پتروشیمی داشته باشد. همچنین از اتلاف برق و گاز در صنایع پتروشیمی جلوگیری می کند. به همین دلیل می توان گفت که باعث کاهش هزینه های جاری در این صنایع می شود.

عایق حرارتی نسوز: عایق پشم شیشه
عایق پشم شیشه یا فایبرگلاس یکی از پرمصرف ترین عایق های موجود در بازار ایران است و برای مصارف صنعتی و خانگی کاربرد دارد. بیشترین کاربرد این نوع عایق های حرارتی نسوز برای جلوگیری از پوسیدگی و انتقال حرارت می باشد لذا از این عایق برای پوشش منابع فلزی استفاده می شود.

پشم شیشه مقاومت بالایی در برابر شعله دارد. اگرچه این عایق طول عمر بالایی ندارد اما استفاده از آن هر روز در حال افزایش است.

از دیگر کاربردهای این عایق می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ساخت سیلوهای سیمانی
 • مخازن ذخیره مواد
 • مایعات مختلف (مانند: اسید و غیره)
  انواع پوشش پشم شیشه:
 • فویل آلومینیومی
 • بافت شیشه مشکی
 • الیاف پارچه شیشه ای

عایق حرارتی نسوز: صفحات سرامیکی نسوز
این محصول به صورت ورق مقوایی تولید می شود و اغلب در کارهایی که نیاز به عایق حرارتی با دمای بالا دارند استفاده می شود. گاهی دمای تولید شده در این آثار به 1260 درجه سانتی گراد می رسد. اما مهمترین مزیت پانل های نسوز سرامیکی مقاومت در برابر خوردگی گاز داغ و مقاومت در برابر شوک حرارتی است.

برخی از شرکت ها مانند پتروشیمی ها، کوره ها و جاهایی که با گرمای زیاد سروکار دارند از این محصول فوق العاده به صورت ورق استفاده می کنند.

عایق حرارتی نسوز: کاغذ سرامیکی نسوز
این کاغذها با ضخامت حدود 1 تا 5 میلی متر تولید می شوند. این مدل عایق حرارتی مقاوم در برابر شعله حتی نسبت به رقیب قبلی خود که معرفی کردیم مقاومت بیشتری نسبت به دما دارد و می تواند دمایی در حدود 1260 تا 1430 درجه سانتیگراد را تحمل کند. انعطاف پذیری و چکش خواری از ویژگی های اصلی این عایق می باشد. لازم به ذکر است که از نظر قیمت، استفاده از این مواد در مقایسه با مواد آزبستی (مانند پشم شیشه که نوعی الیاف به عنوان عایق است) بسیار مقرون به صرفه است.

مزایای بردهای نسوز سرامیکی:

 • مقاومت در برابر شوک حرارتی
 • مقاومت در برابر پارگی
 • عایق عالی در برابر صدا و برق
 • ضریب انتقال پایین

عایق های نسوز در صنایع مختلف جایگاه بسیار مهم و نقش بسزایی دارند.

ورق فایبر گلاس نسوز چیست؟

ورق فایبر گلاس نسوز(ورق فایبر گلاس اپوکسی) از مواد فایبرگلاس آغشته به رزین با فشار بالا ساخته شده است. فایبرگلاس تا 210 درجه سانتیگراد و ولتاژ 30 کیلو ولت بر میلی متر را تحمل می کند.

ورق الیاف نسوز شامل ورق فیبر (الیاف) استخوان، الیاف نخ دار، الیاف فایبر گلاس(شیشه)، الیاف اپوکسی، الیاف فنولیک و انواع لوله، بوشن فیبر نخدار و الیاف اپوکسی، میلگرد می باشد. فیبر (الیاف) استخوان از رزین فنولیک و ماتریس کاغذ کرافت تشکیل شده است که با فشار بیش از 2000 تن پخته می شود و از استحکام بسیار خوبی برخوردار است.

الیاف استخوان یک عایق الکتریکی و حرارتی است و برای پانچ و تراشکاری و هر ماشینکاری مناسب است. ورق های الیاف رشته ای نازک در صنایع الکترونیک استفاده می شود و ضخامت بالای آنها در ساخت چرخ دنده ها، قرقره ها، بوشینگ ها و واشرها و غیره استفاده می شود.

کاربرد ورق فیبر نسوز فایبرگلاس :

مورد استفاده در :

 •  عایق های قطعات مکانیکی
 •   الکتریکی الکترونیکی
 •  عایق برق
 •  مانند سفت کننده های FPC 
 •  پد های حفاری PCB 
 • پتانسیومتر(مقسم ولتاژ) 

 

فیبر فایبرگلاس فیبر اپوکسی گلاس یا فایبرگلاس و رزین اپوکسی ساخته می شود. فایبرگلاس اپوکسی دارای عایق حرارتی عالی تا 200 درجه مستقیم و 500 درجه غیر مستقیم است. ورق های شیشه ای اپوکسی عایق های عالی در برابر ولتاژهای الکتریکی و دی الکتریک هستند.

ورق های فایبرگلاس با ضخامت 0.5 تا 60 میلی متر در سایزهای 2*1، شاخه های FRP 50*50 میلی متر 60*60 میلی متر و ... در انواع رنگ های سبز و زرد قابل عرضه می باشد.فیبر فایبر گلاس قابلیت تراشکاری و پانچ (سوراخکاری) را دارد.

فایبرگلاس کامپوزیتی ترکیبی از الیاف شیشه ای با مواد پلیمری است که از پشم شیشه به عنوان ماده تقویت کننده و از مواد پلیمری به عنوان ماده پایه استفاده می کند. این الیاف تحمل حرارت بالایی دارد و از فیبر فنلی قوی تر است.

از آنجایی که اتصال بین پایه های المنت ها از پشت این نوع فیبر قابل مشاهده است، مونتاژ مدار و بررسی آن در حین تعمیر آسانتر است. الیاف G10, G11, FR4, FR5 در دسته فیبر فایبر گلاس قرار می گیرند و به دلیل تحمل حرارت و استحکام این نوع الیاف در دستگاه های گران قیمت مورد استفاده قرار می گیرند.

در سایت گاما صنعت در کنار محصول ورق فایبر گلاس نسوز محصولات دیگری مانند لاستیک سیلیکونی به فروش می رسد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد لاستیک سیلیکونی به لینک زیر مراجعه نمایید.

https://gamasanat.com/%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D9%84%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D8%B3%DB%8C%D9%84%DB%8C%DA%A9%D9%88%D9%86%DB%8C/

نوار نسوز چیست؟

 نوار نسوز (ضد اشتعال) یکی از محصولاتی است که به دلیل عایق حرارتی خوب می توان از آن برای عایق برق در کارخانه های مختلف استفاده کرد. نوار نسوز شباهت زیادی به پارچه نسوز دارد. نوارهای مقاوم در برابر شعله در اندازه های کوچکتر از 20 سانتی متر موجود است. الیاف مختلفی در ساخت و تولید نوارهای ضد اشتعال استفاده می شود که برخی از مهم ترین و متداول ترین الیاف مورد استفاده برای تولید نوارهای ضد اشتعال شامل الیاف سرامیکی، الیاف شیشه و الیاف آرامید می باشد.

نوار نسوز برای چه مواردی استفاده می شود؟
کاربردهای نوار نسوز بسته به نوع الیاف مورد استفاده می تواند متفاوت باشد. نوع الیاف استفاده شده می تواند مقاومت حرارتی آن را تعیین کند. اگر بخواهیم پرمصرف ترین نوارهای ضد اشتعال را ذکر کنیم، می توان به نوار نسوز سرامیکی یا نوار نسوز الیاف سرامیکی اشاره کرد.

از نوارهای نسوز در موارد مختلفی استفاده می شود. به عنوان مثال می توان از این نوارها برای عایق کاری انواع شیرها، لوله های اگزوز، دیگ ها و ... استفاده کرد که بیشترین کاربرد این نوع نوار در جاهایی است که نیاز به عایق الکتریکی بالا است. از آنجایی که نوار مقاوم در برابر شعله به عنوان یک عایق حرارتی خوب عمل می کند، می توان از آن در سخت شدن و آبکاری فلزات در صنعت فولاد، در سیم پیچی نوار در دمای بالای بخار آب و روغن و همچنین برای عایق کاری و آب بندی استفاده کرد.

نوار نسوز چه ویژگی هایی دارد؟

- نوار ضد اشتعال در کاهش تولید گازهای گلخانه ای موثر است.

- از آسیب دیدن کابل ها در هنگام آتش سوزی جلوگیری می کند.

- مقاومت بالایی در برابر سایش دارد.

- برای جلوگیری از نارسایی کابل به کابل های مجاور می توان از نوار نسوز استفاده کرد.

- هنگام آتش سوزی در عناصری که در آنها از نوار ضد اشتعال استفاده شده است، از تولید گازهای سمی جلوگیری می کند.

- استفاده از این نوع نوارها به دلیل مقاومت الکتریکی بالا بسیار توصیه می شود.

- از نظر رسانایی حرارتی، نوار بازدارنده شعله ظرفیت محدودی دارد که از گسترش آتش در کابل ها و المنت های مجاور جلوگیری می کند.

- از نظر گسترش پذیری و انعطاف پذیری بسیار مطلوب و مناسب است.

- نصب آن ساده و آسان است و نصابان نگران امنیت آن نیستند زیرا امنیت بالایی را برای نصاب ها فراهم می کند.

- در برابر عوامل محیطی مانند گازها، مواد شیمیایی و آب و همچنین در برابر ضربه مقاومت بالایی دارد.

نوار نسوز (مقاوم در برابر شعله) نوعی نوار منعطف و مقاوم در برابر حرارت است که از کامپوزیت اکسید آلومینیوم و الیاف سرامیکی ساخته شده است. استفاده از سرامیک در این نوارها منجر به ایجاد ویژگی های خاصی مانند استحکام، دوام، انعطاف پذیری و همچنین سازگاری از نظر صنایع مختلف می شود. این نوار توانایی تحمل گرما تا 1500 درجه سانتیگراد را دارد و آسیبی نمی بیند. این گرما بسیاری از فلزات را کاملاً ذوب می کند. علاوه بر سرامیک، از فایبرگلاس و آرامید (کولار) نیز می توان در ساخت نوار ضد اشتعال استفاده کرد.

انواع نوار نسوز شامل موارد زیر است:

 • نوار نسوز فایبرگلاس

نوار نسوز فایبرگلاس از الیاف شیشه ای ساخته شده است و مقاومت مکانیکی و حرارتی بسیار خوبی دارد.

یکی از بهترین ویژگی های نوار فایبر گلاس ضد اشتعال این است که مقاومت حرارتی و مکانیکی بالایی دارد و از الیاف شیشه ای در ساخت نوار فایبر گلاس مقاوم در برابر آتش استفاده می شود. رایج ترین استفاده از نوار فایبر گلاس مقاوم در برابر شعله در عایق کاری و آب بندی ساختمان ها، آب و بخار در ماشین های الکتریکی می باشد.

 • نوار نسوز تفلونی

نوار تفلون نسوز که از تترافلوئورواتیلن ساخته شده است در بین سایر نوارهای مقاوم در برابر شعله کاربرد فراوانی دارد. عمر مفید این نوع نوارهای نسوز بسیار زیاد است زیرا در تولید آن از پلیمر خاصی استفاده شده است که مقاومت سایشی بالایی دارد.

 • نوار نسوز سرامیکی

همانطور که از نامش پیداست از الیاف سرامیکی و به صورت پارچه ای ساخته شده و از استحکام مکانیکی نسبتا خوبی برخوردار است. یکی از بهترین ویژگی های نوار نسوز سرامیکی این است که از نظر مقاومت در برابر حرارت استحکام بسیار بالایی دارد و دمای 1050 تا 1260 درجه سانتیگراد را تحمل می کند.

 • نوار نسوز ابریشمی

زمانی که می خواهند لوله های با دمای پایین را عایق کاری کنند، از نوار نصب ابریشم استفاده می کنند. الیاف نسوز فایبرگلاس در تولید نوار مقاوم در برابر شعله ابریشم استفاده می شود. دلیل اینکه به این نوع نوار های مقاوم در برابر شعله نوار ابریشمی می گویند این است که نرم و ابریشمی است و ضخامت کم دارد. برخی از مواردی که این نوع نوارها به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند شامل مصارف خانگی و ساختمانی و همچنین استفاده در صنایع مختلف می شود.

در فروشگاه گاما صنعت محصولات نسوز مورد استفاده در تمام صنایع در اختیار خریداران قرار می گیرد. علاوه بر نوار نسوز محصول دیگری به نام طناب نسوز هم در این فروشگاه به فروش می رسد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد طناب نسوز لینک زیر را کلیک نمایید.

https://gamasanat.com/%D8%B7%D9%86%D8%A7%D8%A8-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%85%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B2-2/

طناب نسوز چیست؟

 طناب نسوز (پکینگ نسوز) چیست؟ طناب نسوز (طناب مقاوم در برابر شعله) چه ویژگی هایی دارد؟ انواع پکینگ نسوز چیست؟ طناب مقاوم در برابر شعله در چه صنایعی کاربرد دارد؟ برخی از متداول ترین سوالاتی که قصد داریم در این قسمت به آنها پاسخ دهیم.

طناب نسوز چیست؟
طناب نسوز یا پکینگ نسوز همانطور که از نامش پیداست واشرهای نسوز (درزگیر) هستند که به منظور آب بندی و افزایش استحکام مکانیکی اطراف شفت و کاهش قابل توجه سایش بین قطعات به صورت بافته شده استفاده میگردند.

طناب های بافته از انواع الیاف مقاوم در برابر شعله، با مقاومت بالا در برابر دماهای بالا و توانایی تحمل و حفظ فشارهای وارده بر قطعات و همچنین عملکرد مثبت در اکثر محیط های اسیدی و قلیایی و همچنین خواص مکانیکی مطلوب با مقاومت در برابر کشش و سایش به محصولاتی پرکاربرد در بخش های مختلف صنعت تبدیل شده اند.

این محصولات که به نخ های نسوز (مقاوم در برابر شعله) نیز معروف هستند برای عایق کاری اجاق های گاز خانگی و صنعتی، آب بندی شومینه و کوره های گرمایشی، ساخت پکینگ نسوز، دوخت تجهیزات و البسه ضد شعله، تولید واشرهای حرارتی، ساخت درزهای انبساط و غیره استفاده می شود.

طناب نسوز بافته شده یا نخ مقاوم در برابر شعله برای موقعیت هایی که نیاز به انعطاف پذیری بیشتری دارند مناسب تر است. در مقابل، طناب های بافته شده دارای استحکام بالاتری خواهند بود. از سوی دیگر، اگرچه استفاده از طناب های نسوز با مقطع گرد بیشتر رایج است، اما در برخی موارد این محصولات با مقطع چهار گوش بافته می شوند.

در حالی که نخ نسوز با سطح مقطع گرد عمدتاً برای دوخت مواد و لباس‌های مقاوم در برابر شعله استفاده می‌شود، از طناب‌های بافته شده مربعی برای آب‌بندی قطعات و جلوگیری از ورود آب خنک‌کننده استفاده می‌شود.

اگرچه مشخصات دقیق هر یک از انواع مختلف طناب نسوز (مقاوم در برابر شعله) به نوع و تراکم الیاف استفاده شده در تولید آن بستگی دارد، اما موارد زیر را می توان در همه انواع نخ های نسوز مشترک در نظر گرفت:

 • قدرت قابل توجه
 • مقاومت در برابر دمای بالا و حفظ اثربخشی در شرایط مختلف آب و هوایی
 • توانایی تحمل و حفظ فشارهای وارده به قطعات
 • خواص مکانیکی مطلوب و مقاومت در برابر کشش و سایش
 • حفظ عملکرد مثبت در محیط های اسیدی و قلیایی و مقاومت در برابر خوردگی شیمیایی و زنگ زدگی
  در برخی موارد، خواص دی الکتریک الیاف مورد استفاده در ساخت طناب نسوز، امکان استفاده از آن را در زمینه عایق الکتریکی فراهم می کند.

انواع طناب نسوز عبارتند از:

 • طناب نسوز آزبست:
  محصولات ساخته شده از الیاف نسوز آزبست به دلیل تحمل حرارتی، استحکام، خواص شیمیایی، در هم تنیدگی و نفوذناپذیری قابل توجهشان، از اواخر قرن نوزدهم، از جمله پرمصرف ترین بازدارنده های آتش یا محصولات نسوز در صنعت بوده اند.

اما زمانی که مشخص شد گرد و غبار این الیاف برای سلامتی انسان و حفظ محیط زیست سمی و خطرناک است، استفاده از آن به طور گسترده ممنوع شد و محدود به مکان هایی شد که مستقیماً با مردم در تماس نبودند. زیرا ورود این گرد و غبار به دستگاه تنفسی می تواند منجر به بیماری های تنفسی مانند آزبستوز و سرطان ریه شود.

به دنبال این تصمیم، کارشناسان به استفاده از سایر الیاف مقاوم در برابر شعله که به دلیل خواص شبه آزبست غیر سمی هستند، روی آوردند. همچنین در صورت نیاز به استفاده از طناب آزبست، با آغشته کردن الیاف به مواد نسوز دیگر مانند گرافیت یا روغن سیلیکون، سعی در کنترل گرد و غبار سمی دارند.

 • طناب فایبر گلاس ضد حریق:
  الیاف فایبر گلاس یا الیاف شیشه ای قوی و مقاوم علاوه بر تحمل حرارتی بالا، ضریب هدایت حرارتی پایینی دارند که باعث شده در بسیاری از انواع طناب های نسوز (مقاوم در برابر شعله) استفاده شود.

از طرفی خواص شیمیایی فایبرگلاس آن را در برابر اکثر مواد اسیدی و قلیایی مقاوم می کند. طناب نسوز تولید شده از الیاف فایبر گلاس که دمای بالا تا 500 درجه سانتیگراد را تحمل می کند به دو صورت بافته شده و تابیده تولید می شود.

اگر انعطاف پذیری و چکش خواری طناب از اهمیت بالایی برخوردار باشد، این طناب با تابیدن یا ریسندگی فایبرگلاس تولید می شود، اما اگر استحکام آن اهمیت بیشتری داشته باشد، از روش بافت برای تولید طناب استفاده می شود.

در برخی موارد، این محصول با سیم های فلزی یا فولادی ضد زنگ به منظور بهبود مقاومت و تحمل حرارتی تقویت می شود. علاوه بر این، در شرایط خاصی که قطعات در معرض جرقه، مواد مذاب یا آلودگی سمی هستند، این سیم‌ها با لایه‌ای از لاستیک سیلیکونی پوشانده می‌شوند. در واقع می توان گفت که مزایای استفاده از فایبرگلاس در تولید نخ های ضد اشتعال باعث می شود که در تولید بسیاری از انواع طناب های نسوز (ضد اشتعال) استفاده شود.

 • طناب الیاف سرامیکی نسوز:
  تا به امروز در بین انواع مواد نسوز، الیاف سرامیکی به نام آلومینوسیلیکات دارای بیشترین مقاومت در برابر دماهای بالا بوده که مبنای استفاده از این الیاف در ساخت سرامیک طناب های الیافی بوده است. استفاده از الیاف سرامیکی در ساخت این طناب و تقویت آن با الیاف شیشه، طناب الیاف سرامیکی را در برابر شوک حرارتی مقاوم کرده است. دمای مطمئن برای استفاده طولانی مدت از این طناب به 1260 درجه سانتیگراد می رسد. از طرفی این محصول در برابر خوردگی و زنگ زدگی شیمیایی مقاوم بوده و یکی از گزینه های ایده آل برای عایق کاری در صنایع شیمیایی، پالایشگاه ها، کارخانه های فولاد، کارخانه های آلومینیوم و ... می باشد.
 • پکینگ نسوز تفلونی:
  پکینگ نسوز تفلون یا پکینگ تفلونی (PTFE) یکی از ساده ترین و قدیمی ترین انواع پکینگ (واشر) نسوز می باشد. همانطور که از نام آن پیداست این آببند یا واشر از تترا فلوئورواتیلن یا تفلون ساخته شده است که در دو نوع بسته بندی موجود می باشد. بسته بندی تفلون خالص و تفلون روغنی تولید می شود.
 1. واشر تفلون خالص: این واشر به طور کامل از الیاف تفلون خالص بافته شده و ضریب اصطکاک پایینی دارد.
 2. واشر تفلون روغنی: این واشر از الیاف تفلون آغشته به روغن سیلیکون بافته شده است.
 • پکینگ نسوز تفلون گرافیت:
  پکینگ نسوز تفلون-گرافیت یکی از آببندهای ترکیبی نسوز است که از الیاف تفلون آغشته به گرافیت ساخته شده است.
 • پکینگ آرامید نسوز:
  پکینگ نسوز آرامید (کولار) از گرانترین و با ارزش ترین انواع واشرهای نسوز محسوب می شوند که با توجه به کاربردهای متفاوت در انواع مختلفی تولید می شوند. با بررسی مهم ترین ویژگی های آستر آرامیدی می توان به مقاومت بالا در برابر سایش و کشش اشاره کرد.
 • پکینگ نسوز گرافیت خالص
  آسترهای نسوز گرافیت خالص از نخ (سیم) گرافیت منبسط شده با 99 درصد گرافیت خالص ساخته شده اند. وجود بافت داخلی سیم اینکونل با 70 درصد نیکل و سایر مواد افزودنی و همچنین بافت مورب پکینگ های نسوز گرافیتی خالص باعث افزایش خاصیت ارتجاعی این نوع اتصالات شده است.
 • پکینگ تفلون آرامید گرافیت نسوز
  این نوع آببند های (واشر) نسوز از ترکیب نخ تفلون گرافیت و آرامید بافته شده ساخته می شوند. در واقع پکینگ های ضد اشتعال گرافیتی تفلون آرامید یکی از مهم ترین و با ارزش ترین مواد نسوز محسوب می شوند که بر اساس ویژگی های منحصر به فرد خود در بسیاری از صنایع عمومی و خاص مورد استفاده قرار می گیرند.

پکینگ نسوز برای چه مواردی استفاده می شود؟

 • آببند حرارتی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی
 • عایق رطوبتی نیروگاه ها
 • آب بندی تاسیسات دریایی
 • آب بندی پمپ فشار قوی در صنعت گاز
 • درزگیر در صنعت برق
 • درزگیر درب فر
 • آببندی (مهر و موم) در صنایع ریخته گری
 • مهر و موم در صنایع فولاد
 • و بسیاری از صنایع خاص دیگر

در کنار طناب نسوز محصول دیگری به نام نوار نسوز هم وجود دارد که کمی در مورد آن صحبت می کنیم. نوار نسوز یکی از محصولاتی است که به دلیل عایق حرارتی خوب می توان از آن برای عایق برق در کارخانه های مختلف استفاده کرد.

نوار نسوز شباهت زیادی به پارچه نسوز دارد. نوارهای نسوز در سایزهای کوچکتر از 20 سانتی متر موجود می باشد. الیاف مختلفی در ساخت و تولید نوارهای نسوز استفاده می شود که برخی از مهم ترین و متداول ترین الیاف مورد استفاده برای تولید نوارهای نسوز  شامل الیاف سرامیکی، الیاف شیشه و الیاف آرامید می باشد.

فروشگاه اینترنتی گاما صنعت ارائه دهنده انواع محصولات نسوز در خدمت مشتریان محترم است. برای مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد نوار نسوز لینک زیر را کلیک نمایید.

https://gamasanat.com/%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1-%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B2/

بررسی مانیتور استوک سامسونگ C27F591FDM

 مانیتور C27F591FDM یکی از محبوب ترین و ایده آل ترین مانیتورهای 27 اینچی شرکت سامسونگ است که از بهترین محصولات این شرکت به شمار می رود. این مانیتور فوق العاده بسیار کارآمد و خوش ساخت است و توانایی انجام بسیاری از کارها را دارد. . سامسونگ در تولید و توسعه این مانیتور خوش ساخت به خوبی عمل کرده و توانسته آن را به عنوان یکی از بهترین مانیتورها به کاربران ارائه دهد.

به طور کلی باید گفت که مانیتورهای سامسونگ همیشه مانیتورهای بسیار عالی و خوش ساختی بوده اند که این شرکت با خیالی آسوده روانه بازار کرده است و کاربران بسیار زیاد این شرکت همیشه از مانیتورهای بسیار خوب این شرکت نهایت استفاده را می برند. این مانیتور زیبا و پرطرفدار دقیقاً یکی از مانیتورهایی است که این شرکت در بازار معرفی کرده و اتفاقاً فروش بسیار خوبی هم کسب کرده است.

برای مشاهده قیمت مانیتور های استوک سامسونگ در سایت نور استوک لینک زیر را دنبال نمایید.

https://noorstok.com/product-category/monitor-stock/monitor-stock-samsung/

مانیتور بسیار زیبای C27F591FDM یکی از بهترین مانیتورهای تولید شده توسط این شرکت می باشد که در تمامی زمینه ها خود را به خوبی نشان داده است و باید گفت که کیفیت بسیار خوبی دارد و به لطف استفاده از قطعات داخلی بسیار خوب که بله عملکرد ایده آلی از خود نشان داد. با ما همراه باشید تا نگاهی دقیق تر به این مانیتور خوش ساخت بیندازید و با قسمت های مختلف آن آشنا شوید.

در زمینه طراحی ظاهری، مانیتورهای سامسونگ همواره از جایگاه بسیار خوبی برخوردار بوده اند و این با رضایت کامل کاربران از طراحی مانیتورها قابل درک است.

مهندسان مجرب این شرکت بزرگ از بهترین مهندسان در زمینه ساخت محصولات الکتریکی به خصوص مانیتور هستند و به همین دلیل است که مانیتورهای سامسونگ همگی طراحی بسیار جذابی دارند.

این مانیتور استوک یکی از خوش ساخت ترین و چشم نوازترین مانیتورهای شرکت سامسونگ می باشد که طراحی بسیار خوبی دارد و در تمامی قسمت های آن زیبایی هایی را می توان مشاهده کرد که فقط در مانیتورهای سامسونگ دیده ایم.

در زمینه قدرت نیز باید گفت که این سوپر مانیتور در سطح بسیار خوبی قرار دارد و یکی از قوی ترین مانیتورها به حساب می آید. قطعات داخلی این مانیتور با استحکام و مقاومت بالایی که دارند صفحه نمایش را با مقاومت بسیار بالا در جای خود نگه داشته و هیچ گونه لرزشی احساس نمی شود.

بدنه این مانیتور در نوع خود بسیار مستحکم است و مقاومت بسیار خوبی در برابر ضربه و ضربه از خود نشان می دهد. در مجموع این مانیتور یکی از خوش ساخت ترین و زیباترین مانیتورهای تولید و عرضه شده توسط سامسونگ است و از نظر فروش بسیار خوب عمل کرده است.

در زمینه زیبایی نیز باید گفت که شرکت سازنده این مانیتور را به زیبایی طراحی کرده است و زیبایی های زیادی در قسمت های مختلف آن دیده می شود. از آنجایی که استحکام مانیتور در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد، باید گفت که طراحی آن نیز بسیار زیبا است.

کاربرانی که به دنبال گزینه ای عالی و چشم نواز برای خرید هستند باید این محصول را به عنوان یک گزینه ایده آل در نظر بگیرند.

در پایان و به عنوان جمع بندی باید گفت که مانیتور استوک زیبا و خوش ساخت سامسونگ C27F591FDM یکی از بهترین مانیتورهای تولید شده توسط کمپانی بزرگ و محبوب سامسونگ می باشد. این محصول در زمینه های مختلف خود را به خوبی ثابت کرده است و باید گفت که قطعا یکی از بهترین مانیتورهای موجود در فروشگاه ها می باشد.

همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص انواع دیگر مانیتور استوک مانند مانیتور استوک Dell (دل) میتوانید با کلیک بر روی لینک زیر موارد بیشتری از مانیتور را مشاهده نمایید.

https://noorstok.com/product-category/monitor-stock/monitor-stock-dell/

معرفی مانیتور استوک دل مدل P2219h سایز 22 اینچ

 مانیتور استوک بدون فریم P2219h دل از صفحه نمایش 22 اینچی استفاده می کند. پنل این نمایشگر دست دوم دل P2219h از نوع IPS بوده و نسبت نمایش آن 16:9 می باشد. این مانیتور باریک رنگ های زنده و زاویه دید وسیع 178 درجه را به صورت افقی و عمودی به شما می دهد. صفحه نمایش این مانیتور دارای رزولوشن 1920 در 1080 Full HD، نسبت کنتراست استاتیک آن 1000:1 و روشنایی آن 250 cd/m² می باشد. Dell P2219h با پشتیبانی از 16.7 میلیون رنگ می‌تواند تصاویری شفاف و رنگ‌های غنی و ثابت ارائه دهد. از دیگر مشخصات این مانیتور استوک می توان به سختی 3 ساعت، نرخ تازه سازی 60 هرتز و زمان پاسخگویی 5 میلی ثانیه اشاره کرد.

به لطف پشتیبانی حرفه ای از نوع VESA این مانیتور وارداتی، می توانید موقعیت های مختلفی برای مشاهده تصویر آن داشته باشید. پایه Dell P2219h قابلیت تنظیم ارتفاع، چرخش عمودی و تنظیم شیب را دارد. پورت های این نمایشگر شامل DisplayPort 1.2، HDMI 1.4 و VGA برای انتقال تصویر است. همچنین دارای 2 پورت USB 3.0 و 2 ورودی USB 2.0 برای اتصال لوازم جانبی می باشد.

مانیتور Dell P2219h Super Clean Stock را هم اکنون با کیفیت عالی و قیمت ارزان از نور استوک خریداری کنید. برای مشاهده دیگر محصولات مانیتور استوک dell (دل) روی لینک زیر کلیک کنید.

https://noorstok.com/product-category/monitor-stock/monitor-stock-dell/

مانیتورهای استوک Dell با اندازه‌های صفحه‌نمایش 20 اینچ، 21 اینچ، 22 اینچ، 23 اینچ تا بیش از 24 اینچ همگی در نور استوک موجود هستند. این محصولات اصلی Dell دارای هر دو پنل IPS و TN هستند. تمام مانیتورهای Dell موجود در انبار توسط IT تست و تایید شده و سالم بودن آن تضمین شده است.

مشخصات مانیتور استوک دل مدل P2219h سایز 22 اینچ

 • وزن: 3.75 کیلوگرم
 • ابعاد: 16 × 47 × 48 cm
 • قابلیت تنظیم ارتفاع دارد
 • قابلیت چرخش عمودی دارد
 • اندازه صفحه‌نمایش: 22 اینچ
 • نوع پنل: IPS
 • نور پس زمینه: LED
 • زمان پاسخگویی: 5 میلی‌ثانیه
 • پورت VGA یا D-Sub: یک عدد
 • دارای DisplayPort است.
 • پورت USB: چهار عدد
 • بلندگو (اسپیکر) ندارد.
 • خروجی هدفون ندارد.

در فروشگاه نور استوک علاوه بر مانیتور استوک دل مانیتور های دیگری از جمله مانیتور استوک hp موجود می باشد که برای دریافت اطلاعات بیشتر از نحوه خرید و اطلاع از قیمت آن به لینک زیر مراجعه نمایید.

https://noorstok.com/product-category/monitor-stock/monitor-stock-hp/

معرفی کیس کامپیوتر گیم مکس مدل RockStar 1

کیس کامپیوتر

برای خرید کیس کامپیوتر چه فاکتورهایی را باید در نظر گرفت؟ این راهنمای ساده هر آنچه را که باید بدانید را توضیح می دهد. شکل کیس کامپیوتر نوع و اندازه اجزای آن را تعیین می کند و همچنین بر راندمان خنک کننده دستگاه تاثیر می گذارد. اندازه، یکی از مهمترین جنبه های کیس کامپیوتر است. به طور کلی سازندگان در این زمینه کیس های کامپیوتر را در چهار سایز کوچک Mini Tower، Mid Tower و Full Tower طراحی می کنند.

اندازه کامپیوتر مستقیماً اندازه سایر قسمت های دستگاه به ویژه مادربرد را تعیین می کند. مانند سایر قطعات مانند RAM، SSD، HDD یا درایو نوری، اندازه کیس کامپیوتر مسئله مهمی نیست، این قطعات معمولاً در اندازه های کوچک طراحی می شوند و به راحتی در قالب های مختلف جای می گیرند.

انواع کیس کامپیوتر

وقتی نوبت به یافتن بهترین کیس کامپیوتر برای شما می رسد، باید موارد زیادی را در نظر بگیرید. یکی از موارد مهمی که باید به آن توجه کرد سیستم خنک کننده کیس است. جریان هوا باید در نظر گرفته شود. خنک نگه داشتن سخت افزار شما برای عملکرد خوب و آرامش خاطر برای سیستم شما ضروری است.

جریان هوا هنگام انتخاب بهترین کیس رایانه شخصی بسیار مهم است، به خصوص هنگامی که با قطعات پیشرفته در فضاهای تنگ سروکار دارید. قبل از خرید، بررسی‌ها و بررسی‌های کولرها را بررسی کنید و به یاد داشته باشید که کیس‌هایی با جلو و رویه شیشه‌ای اغلب جریان هوا را محدود می‌کنند و ممکن است به فن‌های اضافی نیاز داشته باشند.

زیبایی شناسی هنگام خرید یک کیس کامپیوتر مهم است، اما قبل از اینکه به آن برسید، باید نیاز خود به یک کیس کامپیوتر جدید، بودجه خود و کاری که می خواهید با آن انجام دهید را در نظر بگیرید. اگر اهل بازی هستید، قطعا زیبایی اولویت شما نیست و ظرفیت تمامی قطعات مانند کارت گرافیک برایتان مهم می شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد فروش کیس استوک در تهران به لینک زیر مراجعه کنید و انواع کیس موجود را مشاهده نمایید.

https://noorstok.com/%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4-%da%a9%db%8c%d8%b3-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%88%da%a9-%d8%af%d8%b1-%d8%aa%d9%87%d8%b1%d8%a7%d9%86/

انواع مختلفی از کیس های کامپیوتری در بازار موجود است. هر کدام از آنها ویژگی های خاص خود را دارند که باید هنگام خرید بررسی شود. خروجی لوله خنک کننده مایع، پنجره شیشه ای، کنترل کننده سرعت فن و سیستم مدیریت کابل از جدیدترین امکانات و امکانات کیس های کامپیوتر است که در اکثر آنها به چشم می خورد.

یک نوع از کیس، کیس گیمینگ است که بیشتر برای بازی های کامپیوتری استفاده می شود. در ادامه به بررسی ویژگی کیس گیمینگ می پردازیم.

کیس کامپیوتر گیم مکس مدل RockStar 1

از قابلیت های کیس گیمینگ مکس مدل RockStar 1 می توان به پنجره شیشه ای و خروجی هدفون و ورودی میکروفون به تعداد دو عدد 3.5 میلی متری اشاره کرد. این کیس دارای فیلتر گرد و غبار است تا گرد و غبار داخل قطعات جای نگیرد و همچنین دارای قابلیت خنک کننده نورپردازی LED است.

این محصول دارای یک عدد پورت USB 3.0 و دو عدد پورت USB2.0 است. از قابلیت بصری چشمی برخوردار است.

مشخصات کیس کامپیوتر گیم مکس مدل RockStar 1

 • ارتفاع خنک‌کننده پردازنده: 170 میلی متر
 • طول کارت گرافیک: 380 میلی متر
 • جایگاه اسلات توسعه: 7 عدد
 • جایگاه فن در پنل جلویی: 2×120 میلی متر
 • جایگاه فن در پنل پشتی: 1×120 میلی متر
 • جایگاه فن در قسمت بالایی: 2×120 میلیمتری
 • تعداد فن نصب شده: 1 عدد
 • تعداد جایگاه فن: 3 عدد
 • سینی درایو 2.5 اینچی: 2 عدد
 • سینی درایو 3.5 اینچی: 2 عدد
 • سینی درایو 5.25 اینچی: 1 عدد
 • قابلیت‌ کیس: سیستم مدیریت کابل

برای مشاهده و دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص کیس های استوک به سایت نور استوک مراجعه نمایید و همینطور برای مشاهده اطلاعات بیشتر در خصوص کیس گیمینگ لینک زیر را کلیک کنید.

https://noorstok.com/product-category/case/assembled-case/gaming-case/

 

بررسی و خرید کیس استوک HP Elitedesk 800 G4 i5

 شرکت اچ پی یکی از معتبرترین برندها در تولید و عرضه کیس و لپ تاپ در دنیا می باشد. کیس مینی اچ پی EliteDesk 800 G4 یکی از پرفروش ترین کیس های این شرکت می باشد.

طبق ادعای اچ پی، کیس مینی HP EliteDesk 800 G4 در شرایط آب و هوایی سخت قابل استفاده است و عملکرد آن تحت تاثیر این عامل قرار نخواهد گرفت.

عملکرد کیس استوک HP EliteDesk 800 G4 SFF در هنگام اجرای چندین برنامه به طور همزمان بدون شک عالی است. مادربرد اصلی در کیس HP EliteDesk 800 G4 قابلیت رد برق گرفتگی را دارد. همچنین می توانید از سه هارد دیسک مجزا برای بهبود ظرفیت حافظه آن استفاده کنید.

کیس استوک HP EliteDesk 800 G4 به طور خاص برای مشاغل کوچک و متوسط ​​طراحی شده است و طراحی کم هزینه آن آن را به گزینه ای عالی برای اجرای همزمان چندین برنامه بدون کاهش سرعت تبدیل می کند. علاوه بر این در اجرای پروژه های طراحی و گرافیک سرعت خود را از دست نخواهید داد. البته برای اجرای پروژه های گرافیکی نیاز به خرید و نصب کارت گرافیک مجزا دارید تا در اجرای نرم افزارهای دو بعدی و سه بعدی دچار مشکل نشوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد کیس های استوک به سایت نور استوک در لینک زیر مراجعه کنید.

https://noorstok.com/

پردازنده اصلی این کیس مینی استوک HP محصول قدرتمند اینتل است. پردازنده شش هسته ای Core i5 8500 با فرکانس پردازشی 3.0 گیگاهرتز و حافظه کش نه مگابایتی، ظرفیت اجرای همزمان 6 رشته را دارد. رم این کیس اورجینال اچ پی ظرفیتی برابر با 16 گیگابایت دارد که در ترکیب با حافظه اصلی 256 گیگابایتی M.2 SSD سیستم فوق العاده سریعی را در اختیار کاربران قرار می دهد. پردازنده گرافیکی ادغام شده در پردازنده اصلی نیز قادر است به راحتی پروژه های سبک گرافیکی را با فتوشاپ پیاده سازی کند.

کیس مینی HP EliteDesk 800 G4 دارای 9 پورت USB است که چهار عدد از آن ها USB2.0 و بقیه پورت های USB3.0 هستند. برای راحتی کاربر هنگام اتصال دستگاه های نسل بعدی، مینی کیس HP EliteDesk 800 G4 Mini Enclosure اصلی نیز دارای درگاه USB-C است. برای اتصال به چند نمایشگر، دو پورت نمایشگر روی این مینی کیس تعبیه شده است. البته برای اتصال به مانیتورهای قدیمی می توانید به پورت VGA (اختیاری) اعتماد کنید.

مشخصات کیس استوک HP Elitedesk 800 G4 i5 سایز مینی

 • سازنده پردازنده : Intel 
 • فرکانس پردازنده : 4.1 ~ 3.0 گیگاهرتز 
 • نوع حافظه رم : DDR4 - قابل ارتقا تا 64 گیگابایت
 • مدل پردازنده گرافیکی : UHD Graphics 630 
 • DVD Drive دارد
 • پورت شبکه Ethernet  دارد
 • پورت WIFI ندارد
 • دارای یک عدد پورت USB-C 
 • دارای سه عدد پورت Display
 • پورت VGA/HDMI ندارد
 • ورودی صدا و میکروفن دارد.
 • وزن 6.7 کیلوگرم
 • ابعاد: عرض 10.01 × عمق 33.78 × ارتفاع 30.81

برای کاربرانی که در شهر تهران زندگی میکنند می توانند با خرید از فروشگاه نور استوک محصولی بسیار تمیز و با قیمت مناسب دریافت نمایند. برای مشاهده فروش کیس استوک در تهران لینک زیر را دنبال نمایید.

https://noorstok.com/%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4-%da%a9%db%8c%d8%b3-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%88%da%a9-%d8%af%d8%b1-%d8%aa%d9%87%d8%b1%d8%a7%d9%86

بررسی و خرید کیس استوک HP Elitedesk 600/800 G4 i7

 شرکت HP با مینی کیس HP EliteDesk 600/800 G4 بار دیگر ثابت می کند که شایسته عنوان بهترین سازنده کیس کامپیوتر است. با نگاهی اجمالی به تاریخچه این شرکت فناوری موفق، متوجه خواهید شد که اچ پی یکی از موفق ترین تولیدکنندگان و تامین کنندگان کیس و لپ تاپ در جهان است.

مینی سایز کیس HP EliteDesk 600/800 G4 علاوه بر ابعاد بسیار مناسب، در هوای مرطوب نیز قابل استفاده است و نگران کار در شرایط آب و هوایی مرطوب نباشید. از نظر عملکرد سخت افزاری، کیس HP EliteDesk 600/800 G4 Mini Case مورد تحسین کاربران قرار گرفت. به لطف استفاده از پردازنده Core i7 8700 می توانید به راحتی چندین برنامه را همزمان اجرا کنید.

کیس مینی HP EliteDesk 600/800 G4 برای مصارف تجاری مناسب است و به دلیل چیدمان سخت افزاری جالب و قابلیت گسترش، می توان از آن در مکان های غیر عمومی نیز استفاده کرد. به عنوان مثال، می توانید از HP EliteDesk 600/800 G4 Mini Enclosure برای کارهایی مانند برنامه نویسی، اجرای پروژه های تجاری، ایجاد محتوا و موارد دیگر استفاده کنید. برای استفاده از این کیس استوک HP برای گرافیک تخصصی می توانید با خرید و نصب کارت گرافیک اختصاصی به هدف خود دست یابید. با وجود ابعاد جمع و جور، این محفظه ظرفیت استفاده همزمان از سه هارد دیسک مجزا را دارد.

کیس مینی HP EliteDesk 600/800 G4 با پردازنده نسل هشتم Core i7 با استفاده از شش هسته پردازشی و فرکانس بالا 3.2 گیگاهرتز، قادر به اجرا و کنترل 12 رشته به طور همزمان است. کیس رم استوک HP EliteDesk 600/800 G4 مینی سایز دارای ظرفیت 16 گیگابایت و قابل ارتقا تا 64 گیگابایت می باشد و برای کارهای روزمره این مقدار رم بیش از حد لازم است اما برای گرافیک یا برنامه نویسی تخصصی نیاز دارید.

برای استفاده از رم با ظرفیت بالاتر کارت گرافیک اصلی HP EliteDesk 600/800 G4 در پردازنده اصلی ادغام شده است و قادر به اجرای برنامه های سبک گرافیکی مانند فتوشاپ و پروژه های دو بعدی خواهد بود.

از نظر پورت، HP EliteDesk 600/800 G4 Mini Enclosure دارای 9 پورت USB است که 5 عدد از آنها USB 3.0 Hi-Speed ​​و 4 عدد USB 2.0 هستند. دو پورت USB-C (یک عدد اختیاری) نیز دقیقاً به منظور افزایش سرعت و دامنه ارتباط در این مینی کیس استوک HP استفاده شده است. HP EliteDesk 600/800 G4 Mini Enclosure همچنین دارای دو درگاه نمایشگر است، بنابراین می توانید همزمان به دو نمایشگر متصل شوید.

مشخصات محصول HP Elitedesk 600/800 G4 i7

 • سازنده پردازنده : Intel
 • فرکانس پردازنده : 4.6 ~ 3.2 گیگاهرتز
 • ظرفیت حافظه کش : 12 مگابایت
 • نوع حافظه رم : DDR4 - قابل ارتقا تا 64 گیگابایت
 • ظرفیت حافظه داخلی : 256 گیگابایت
 • نوع حافظه داخلی : SSD M.2 (قابل ارتقا تا 2 ترابایت یا تعویض با حافظه های SSD )
 • دارای DVD Drive
 • پورت WIFI ندارد.
 • پورت VGA/HDMI ندارد.
 • ورودی صدا و میکروفن دارد.

برای خرید کیس استوک میتوانید در فروشگاه اینترنتی نور استوک به لینک https://noorstok.com/product-category/case/case-stock/ مراجعه نمایید.

صفحه قبل 1 2 3 4 5 صفحه بعد