ورق فایبر گلاس نسوز(ورق فایبر گلاس اپوکسی) از مواد فایبرگلاس آغشته به رزین با فشار بالا ساخته شده است. فایبرگلاس تا 210 درجه سانتیگراد و ولتاژ 30 کیلو ولت بر میلی متر را تحمل می کند.

ورق الیاف نسوز شامل ورق فیبر (الیاف) استخوان، الیاف نخ دار، الیاف فایبر گلاس(شیشه)، الیاف اپوکسی، الیاف فنولیک و انواع لوله، بوشن فیبر نخدار و الیاف اپوکسی، میلگرد می باشد. فیبر (الیاف) استخوان از رزین فنولیک و ماتریس کاغذ کرافت تشکیل شده است که با فشار بیش از 2000 تن پخته می شود و از استحکام بسیار خوبی برخوردار است.

الیاف استخوان یک عایق الکتریکی و حرارتی است و برای پانچ و تراشکاری و هر ماشینکاری مناسب است. ورق های الیاف رشته ای نازک در صنایع الکترونیک استفاده می شود و ضخامت بالای آنها در ساخت چرخ دنده ها، قرقره ها، بوشینگ ها و واشرها و غیره استفاده می شود.

کاربرد ورق فیبر نسوز فایبرگلاس :

مورد استفاده در :

  •  عایق های قطعات مکانیکی
  •   الکتریکی الکترونیکی
  •  عایق برق
  •  مانند سفت کننده های FPC 
  •  پد های حفاری PCB 
  • پتانسیومتر(مقسم ولتاژ) 

 

فیبر فایبرگلاس فیبر اپوکسی گلاس یا فایبرگلاس و رزین اپوکسی ساخته می شود. فایبرگلاس اپوکسی دارای عایق حرارتی عالی تا 200 درجه مستقیم و 500 درجه غیر مستقیم است. ورق های شیشه ای اپوکسی عایق های عالی در برابر ولتاژهای الکتریکی و دی الکتریک هستند.

ورق های فایبرگلاس با ضخامت 0.5 تا 60 میلی متر در سایزهای 2*1، شاخه های FRP 50*50 میلی متر 60*60 میلی متر و ... در انواع رنگ های سبز و زرد قابل عرضه می باشد.فیبر فایبر گلاس قابلیت تراشکاری و پانچ (سوراخکاری) را دارد.

فایبرگلاس کامپوزیتی ترکیبی از الیاف شیشه ای با مواد پلیمری است که از پشم شیشه به عنوان ماده تقویت کننده و از مواد پلیمری به عنوان ماده پایه استفاده می کند. این الیاف تحمل حرارت بالایی دارد و از فیبر فنلی قوی تر است.

از آنجایی که اتصال بین پایه های المنت ها از پشت این نوع فیبر قابل مشاهده است، مونتاژ مدار و بررسی آن در حین تعمیر آسانتر است. الیاف G10, G11, FR4, FR5 در دسته فیبر فایبر گلاس قرار می گیرند و به دلیل تحمل حرارت و استحکام این نوع الیاف در دستگاه های گران قیمت مورد استفاده قرار می گیرند.

در سایت گاما صنعت در کنار محصول ورق فایبر گلاس نسوز محصولات دیگری مانند لاستیک سیلیکونی به فروش می رسد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد لاستیک سیلیکونی به لینک زیر مراجعه نمایید.

https://gamasanat.com/%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D9%84%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D8%B3%DB%8C%D9%84%DB%8C%DA%A9%D9%88%D9%86%DB%8C/