کیس های کامپیوتری دست دوم به همراه مانیتورهای استوک، اولین نسل از کامپیوترهای شخصی بودند که به تدریج در دسترس عموم قرار گرفتند. در ابتدای عرضه، کیس ها و مانیتورهایی به اندازه تاور با فناوری CRT در بازار فناوری وجود داشت. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، کیس‌های استوک و مانیتورهای دست دوم با اندازه‌ها و عملکردهای مختلف راه خود را به میزهای تجاری و منازل باز کرده‌اند. شرکت های معروف دنیای تکنولوژی مانند اچ پی، دل، لنوو و ... که امروزه نام آنها را به عنوان بزرگترین برندهای تولید کننده تجهیزات کامپیوتری می شناسیم، سال هاست که به تولید کیس ها و مانیتورهای به روز می پردازند. آنها همچنین در ظهور فناوری های جدید موثر هستند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خرید کیس استوک به سایت نور استوک مراجعه نمایید. 
 
به تدریج لپ تاپ ها نیز راه خود را به زندگی مردم باز کردند، اما رایانه های رومیزی نیز همچنان محبوب بودند. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه کیس استوک از میدان رقابت حذف نشدند؟ راز این پایداری را باید در انعطاف پذیری تولیدکنندگان جست. با گذشت زمان و با پیشرفت تکنولوژی، شرکت های تولید کننده کیس کامپیوتر نیز شروع به ارائه کامپیوترهایی در اندازه ها و اشکال مختلف کردند. بنابراین، اگر قصد خرید یک کامپیوتر دست دوم برای کار یا بازی را دارید، کیس های کامپیوتر همچنان گزینه های خوبی هستند. با توجه به گسترش طیف کیس های دست دوم و مانیتور استوک در سال های اخیر، حتما قبل از خرید علاوه بر مشخصات سخت افزاری، به ویژگی های دیگری مانند قابلیت استفاده از فضا، قابل حمل بودن و ... نیز توجه کنید.
معمولا یکی از مهمترین اهداف افرادی که کیس کامپیوتر می خرند، قابلیت گسترش فوق العاده بالای این دستگاه ها می باشد. کیس‌های استوک، به خصوص در اندازه تاور، امکان اضافه کردن قطعات پردازش اختصاصی مانند کارت‌های گرافیک Nvidia یا AMD را دارند. علاوه بر افزایش قابلیت گرافیکی، به طور کلی نیاز به خرید مانیتوری با وضوح بالا دارید. مانیتورهای دست دوم جدید مجهز به پنل ال ای دی علاوه بر رزولوشن بالا، می توانند از ویژگی های محبوب دیگری مانند صفحه نمایش لمسی، IPS و سایر ویژگی های جدید نیز بهره مند شوند.